TENTO WEB POUŽÍVÁ, PODOBNĚ JAKO JINÉ WEBY, SOUBORY COOKIE. TYTO SOUBORY NÁM UMOŽŇUJÍ VYLEPŠOVAT TYTO WEBOVÉ STRÁNKY, ZLEPŠOVAT JEJICH FUNKCIONALITU A POSKYTOVAT VÁM TAK RELEVANTNĚJŠÍ SLUŽBY JAK NA WEBU, TAK I PROSTŘEDNICTVÍM DALSÍCH MÉDII. PROCHÁZENÍM WEBU VYJADŘUJETE SOUHLAS S JEJICH POUŽÍVÁNÍM. VÍCE INFORMACÍ O ZÁSADÁCH POUŽÍVÁNÍ SOUBORŮ COOKIE.
VÍCE
ROZUMÍM

Kroky při nasazování sádrové dlahy

Ke stažení:

Sádrová dlaha představuje typ fixace, obvykle ve tvaru písmene U, která se používá v případě nutnosti dočasného omezení pohybu v kloubech poraněné končetiny, v případě velkého otoku končetiny způsobeného úrazem nebo po tříštivé či otevřené zlomenině.

 

gips1 1. Připravíme vodní lázeň o teplotě 20-22°C. Dodržujte pokyny týkající se teploty vody! Studenější voda vede k prodloužení a teplejší ke zkrácení doby modelování a tuhnutí a ke zvýšení množství tepla předávaného dlahou při tuhnutí. Je absolutně nepřípustné používat vodu o teplotě nad 25°C.
2. Nasadíme si rukavice.
longeta1 3. Vyjmeme dlahu z obalu a ustřihneme ji na odpovídající délku.
longeta2 4. Následně ji přeložíme napůl.
gips6 5. Ponoříme dlahu ve vodě. Doba ponoření nesmí přesáhnout 5 sekund.
gips7 6. Na konci namáčení lehce vymáčkneme dlahu ve vodě. Krátká doba ponoření má vliv na tvrdost a kvalitu hotového obvazu. Je nepřípustné ponechat dlahu ve vodě!
longeta3 7. Po vyjmutí z lázně vymačkáme přebytečné množství vody. Dlahu položíme na stůl a vyhladíme její povrch rukou.
longeta4 8. Na dlahu umístíme vrstvu podkladu pod sádru.
longeta5 9. Vymodelujeme obvaz s ohledem na dobu modelování odpovídající použitému typu dlahy.
longeta6 10. Dlahu upevníme podpůrnou páskou.
longeta7 11. Po zhotovení obvazu zajistíme úplnou cirkulaci vzduchu po dobu 20 minut.

Instrukce ke stažení PDF.

Naše řešení