TENTO WEB POUŽÍVÁ, PODOBNĚ JAKO JINÉ WEBY, SOUBORY COOKIE. TYTO SOUBORY NÁM UMOŽŇUJÍ VYLEPŠOVAT TYTO WEBOVÉ STRÁNKY, ZLEPŠOVAT JEJICH FUNKCIONALITU A POSKYTOVAT VÁM TAK RELEVANTNĚJŠÍ SLUŽBY JAK NA WEBU, TAK I PROSTŘEDNICTVÍM DALSÍCH MÉDII. PROCHÁZENÍM WEBU VYJADŘUJETE SOUHLAS S JEJICH POUŽÍVÁNÍM. VÍCE INFORMACÍ O ZÁSADÁCH POUŽÍVÁNÍ SOUBORŮ COOKIE.
VÍCE
ROZUMÍM

Aplikace polymerového krytí Medisorb P

Ke stažení:

Pro ošetření rány je třeba zvolit takovou velikost krycího obvazu, aby byla překryta celá rána a její okolí v šířce 2-3 cm.

1medisorbp
  1. Před aplikací obvazu si navlékneme rukavice, ránu opláchneme fyziologickým roztokem nebo Ringerovým roztokem a osušíme pokožku v okolí rány.
  2. Zvolíme vhodný rozměr krytí Medisorb P, tak aby byl překryt celý povrch rány a 2-3 cm pokožky v jejím okolí.
  3. Odstraníme větší ochranný papír a přiložíme obvaz na ránu.
2medisorbp
  1. Odstraníme druhý ochranný papír a přilepíme obvaz jemným přitlačením jeho okrajů na pokožku.
  2. V případě používání krytí Medisorb P na místech, která se obtížně ošetřují (pata nebo loket), lze pro usnadnění přilepení obvazu roztáhnout jeho okraje.
  3. Při ošetřování proleženin v bederní oblasti je třeba obvaz ohnout, umístit do hýžďové prohlubně a lehkým tlakem vyhladit směrem ven. Pokud je pacient inkontinentní, je navíc nutné zajistit okraje obvazu náplastí.
3medisorbp POZNÁMKY:

  1. Obvaz je třeba každý den kontrolovat, aby se předešlo případnému prosáknutí výpotku. Neprojevují-li se žádné znepokojivé příznaky, může být obvaz ponechán na ráně až 7 dnů. Obvaz musí být odstraněn okamžitě po zjištění jakýchkoliv klinických příznaků infekce. K používání obvazu Medisorb P se lze vrátit teprve poté, co ustoupí příznaky zánětlivého stavu.

 

Stáhnout návod v PDF.

Naše řešení