TENTO WEB POUŽÍVÁ, PODOBNĚ JAKO JINÉ WEBY, SOUBORY COOKIE. TYTO SOUBORY NÁM UMOŽŇUJÍ VYLEPŠOVAT TYTO WEBOVÉ STRÁNKY, ZLEPŠOVAT JEJICH FUNKCIONALITU A POSKYTOVAT VÁM TAK RELEVANTNĚJŠÍ SLUŽBY JAK NA WEBU, TAK I PROSTŘEDNICTVÍM DALSÍCH MÉDII. PROCHÁZENÍM WEBU VYJADŘUJETE SOUHLAS S JEJICH POUŽÍVÁNÍM. VÍCE INFORMACÍ O ZÁSADÁCH POUŽÍVÁNÍ SOUBORŮ COOKIE.
VÍCE
ROZUMÍM

Aplikace polymerového krytí Medisorb P Plus

Ke stažení:

Před ošetřením rány si připravíme Medisorb P PLUS a krycí obvaz pro jeho vnější zajištění, např. Medisorb F, pruban Codofix® nebo obinadlo.

  1. Před aplikací obvazu si navlékneme rukavice, opláchneme ránu 0,9% fyziologickým roztokem a osušíme pokožku v okolí rány.
  2. Otevřeme obal.
  3. Uchopíme protilehlé okraje jednotlivého obalu (obal z metalizované folie) a tahem jej otevřeme až do úplného odkrytí obvazu.
2pplus
  1. Ujistěte se, že se chystáte přiložit obvaz na ránu správnou stranou! Obvaz Medisorb P PLUS má dvě strany: pórovitý povrch, který je určen pro přímý kontakt s ranou, a hladký lesklý vnější povrch, který chrání ránu před působením vnějšího prostředí.
3pplus
  1. Obvaz asepticky umístíme na ránu. V případě menších ran lze obvaz přistřihnout na velikost umožňující úplné zakrytí rány. Obvaz musí zakrývat povrch rány a asi 2-3 cm pokožky v jejím okolí.
  2. Fixaci krytí provedeme pomocí fóliového obvazu Medisorb F, elastického prubanu Codofix® nebo obinadla Matofix COHESIVE.
4pplus
  1. Pokud k fixaci obvazu používáte obinadlo, vždy jej rozbalujte tak, aby nerozvinutá část směřovala ven.
  2. Obvaz je třeba kontrolovat každý den a okamžitě jej vyměňovat, pokud se pod ním nahromadí nadměrné množství výpotku nebo pokud se objeví známky zánětlivého stavu, jako je zarudnutí, otok nebo nadměrné zahřátí okolí rány. S léčbou lze pokračovat poté, co zánět ustoupí. Obvaz je třeba vyměnit, pronikne-li výpotek k okraji obvazu nebo začne prosakovat. Převazy se provádějí v průběhu 1-5 dnů, v závislosti na morfologii rány a množství výpotku.
5pplus
  1. V případě potřeby lze krytí Medisorb P PLUS před použitím napustit antibiotickým roztokem.
6pplus
  1. V případě malého množství exsudátu z rány by Medisorb P PLUS mohl vyschnout a přilnout k jejímu povrchu. V tomto případě může při převazu dojít k poranění či krvácení spojenému s bolestí. Aby k tomu nedocházelo, je třeba krytí před jeho odstraněním zvlhčit fyziologickým roztokem.

 

Stáhnout návod v PDF.

Naše řešení