TENTO WEB POUŽÍVÁ, PODOBNĚ JAKO JINÉ WEBY, SOUBORY COOKIE. TYTO SOUBORY NÁM UMOŽŇUJÍ VYLEPŠOVAT TYTO WEBOVÉ STRÁNKY, ZLEPŠOVAT JEJICH FUNKCIONALITU A POSKYTOVAT VÁM TAK RELEVANTNĚJŠÍ SLUŽBY JAK NA WEBU, TAK I PROSTŘEDNICTVÍM DALSÍCH MÉDII. PROCHÁZENÍM WEBU VYJADŘUJETE SOUHLAS S JEJICH POUŽÍVÁNÍM. VÍCE INFORMACÍ O ZÁSADÁCH POUŽÍVÁNÍ SOUBORŮ COOKIE.
VÍCE
ROZUMÍM

Aplikace hydrokoloidního krytí Medisorb H

Ke stažení:

Při ošetřování rány volíme takovou velikost krytí, aby byla překryta celá rána a její okolí v šířce 2-3 cm.

  1. Před aplikací krytí si navlékneme rukavice, ránu očistíme 0,9% fyziologickým roztokem nebo Ringerovým roztokem a osušíme pokožku v okolí rány.
  2. Zvolíme vhodný rozměr obvazu Medisorb H, tak aby byl zakryt celý povrch rány a 2-3 cm pokožky v jejím okolí. Potřebujeme-li překrýt ránu s velkým povrchem, můžeme použít větší rozměr nebo několik kusů krytí, které se budou překrývat.
2medisorbh
  1. Před odlepením ochranného papíru zahřejeme krytí v dlaních.
3medisorbh
  1. Odstraníme ochranný papír. Přiložíme Medisorb H přímo na povrch rány a jemně přitlačíme jeho okraje.

POZNÁMKY:

  1. Bércové vředy lze, naordinuje-li to lékař, léčit pomocí Medisorb H ve spojení s kompresivní terapií.
  2. Pod obvazem se může vytvořit nažloutlý gel s charakteristickým pachem. Není to známkou infekce, jedná se o normální jev spojený s používáním hydrokoloidních obvazů.
4medisorbh
  1. 1. Krytí je třeba vyměnit v okamžiku, kdy se hydrokoloidní vrstva přemění v gel. Interval převazů závisí na množství výpotku. V případě silně exsudujících ran mohou být nutné každodenní převazy. V případě ran s malým množstvím exsudátu a epitelizujících ran lze krytí ponechat na ráně až 7 dnů.
5medisorbh

 

Stáhnout návod v PDF.

Naše řešení